streda 25. apríla 2012

Romantický pán Bridgerton

Z anglického originálu: Romancing Mister Bridgerton (2002)

Autor:
Julia Quinn

Vydavateľstvo: Ikar

Preklad: Jana Melcerová

Počet strán: 320

Rok vydania: 2004


Penelope Featheringtonová už roky tajne miluje brata svojej najlepšej priateľky Colina Bridgertona. Toho však už unavuje byť neustále stredobodom Spoločenských novín lady Whistledownovej, a tak odcestuje z Londýna.
Po návrate domov zisťuje, že sa toho veľa zmenilo, a najväčšmi zo všetkých Penelope! Dievčina, ktorú si kedysi ledva všimol, mu náhle nedá spávať. 


Ako pozorná čitateľka (pri všetkej skromnosti) viem, že o knihe veľa napovie jej úvod, ktorý často našepká, niekedy dokonca prezradí, okolo čoho/koho sa bude točiť dej celého románu.

Musím uznať, že Julia je spisovateľka, ktorá sa veľmi rada "hrá" so slovíčkami, slovnými spojeniami, ba niekedy celými vetami. A ide jej to ľahko, hravo, dokonca vtipne! Niekomu to môže pripadať počas čítania románu rušivé, predsa len sú to niekedy (nie všetky!) poznámky ironického rázu, no nie je ich toľko, aby rušili dejovú líniu natoľko, že by čitateľa od deja odpútali až by prestal čítať. Navyše som sa zatiaľ ani nestretla s autorkou, ktorá by také niečo robila... možno týmto je Julia výnimočná a dovolím si tvrdiť, že práve týmto je medzi čitateľkami všade vo svete aj taká obľúbená. Mňa osobne teda za srdce chytila.
 
Moje hodnotenie: ★★★

Bridgerton
1. The Duke and I (Vojvoda a ja;
Vévoda a já)
2. The Viscount Who Loved Me ( -; Vikomt, který mě miloval)
3. An Offer from a Gentleman ( -; Nevhodný návrh)
4. Romancing Mr. Bridgerton (Romantický pán Bridgerton; Čekanka)
5. To Sir Philip,with Love ( -; S láskou, Eloise)
6. When He Was Wicked (Spaľujúca vášeň; Nečekaná láska)
7. It's in His Kiss ( -; Poznáš to z polibku)
8. On the Way to the Wedding
(Na ceste k sobášu; Před svadbou)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára