streda 25. apríla 2012

Hříšné myšlenky

Z anglického originálu: Some Like It Wicked (2008)

Autor: Teresa Medeiros


Vydavateľstvo: Domino

Český preklad: Zuzana Pernicová

Počet strán: 216

Rok vydania: 2008Catriona Kincaidová má jasný plán: prejsť bránou väznice, osloviť urodzeného trestanca Simona Wescotta a predložiť mu ponuku, ktorú neodmietne. Výmenou za to, že sa s ňou Simon formálne ožení a bezpečne ju dostane do Škótska, mu dá polovicu svojho vena, aby mohol splatiť dlhy, ktoré ho do väzenia dostali. Simon nechce vymeniť väzenské okovy za manželské, ale peniaze ho lákajú. Ale oveľa viac ho láka samotná Catriona. Catrione sa nato začne dobre vymyslený plán trochu vymykať z rúk. A hoci je Simon ďaleko vzdialený hrdinovi z jej dievčenských snov, nedokáže tomu zhýralcovi odolať.


Ešte ako dievča spoznala Catriona sympatického Simona, a odvtedy o ňom snívala. Keď ju strýko, u ktorého žije začne nútiť do vydaja, rozhodne sa postaviť si hlavu a urobiť to po svojom. Vyhľadá Simona Wescotta, ktorý je kvôli dlhom vo väzení a predloží mu svoj návrh. Ani nevie ako a už je z nej pani Wescottová a putuje do Škótska za svojimi predkami. Jej snom je stretnúť sa s bratom Connorom, ktorého od smrti ich rodičov nevidela, lebo na rozdiel od nej, on ostal na Vysočine. 

Zaujímavé na tejto knihe je, že hlavný hrdina vôbec nie je hrdina, na akého sú čitateľky zvyknuté. Je síce vysoký, pohľadný, mužný atď. ale jeho charakterové vlastnosti nie sú iba pozitívne. Okrem toho, že je veľký zhýralec, je trochu aj zbabelec. To sa pravdaže po čase strávenom v spoločnosti tvrdohlavej Catriony zmení. Lebo pri nej sa bude chcieť stať skutočným mužom - hrdinom, obdivovaným a uznávaným... aj keď mu tá premena potrvá trochu dlhšie ako by mala :-D
 

Nebolo to zlé, ale Teresa to vie aj lepšie.

Moje hodnotenie:


Kincaid Highland
1. Some Like It Wicked (Hříšné myšlenky)
2. Some Like It Wild (Nespoutané myšlenky)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára