štvrtok 1. júna 2017

Očarený lord

Z anglického originálu: The Wedding Trap (2006)

Autor:
Tracy Anne Warren

 
Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ


Preklad: Diana Ghaniová
 

Počet strán: 288

Rok vydania: 2017Eliza Hammondová bola odjakživa tichá a zdržanlivá, čo nie sú najvhodnejšie vlastnosti, keď si chce žena nájsť lásku na celý život. A keď po tetinej smrti zdedí obrovský majetok, s novonadobudnutým bohatstvom prichádzajú aj ťažkosti. O Elizinu ruku sa totiž začnú uchádzať všetci chamtivci z vyššej spoločnosti. Elizina najlepšia priateľka Violet sa rozhodne vziať hľadanie ideálneho manžela do vlastných rúk a o pomoc požiada svojho švagra lorda Christophera Wintera. Pod jeho vedením sa plachá dievčina mení na očarujúcu krásku, ktorá si môže vyberať z vhodných nápadníkov. Má to iba jeden háčik. Eliza je už dávno tajne zaľúbená práve do Kita...


Hlavná hrdinka nebola žiadna šarmantná krásavica, o ktorej priazeň by sa muži išli potrhať. Nie, nie. Bola skôr takou sivou myškou, škaredým káčatkom, skrývajúcim sa medzi starými matrónami v plesových sálach. Potom však zdedila obrovský majetok. U mužov sa jej automaticky zvýšili šance - nie pre to, že by v nej zrazu videli pôvabnú labuť, vôbec nie. Skôr videli peniaze, ktoré im chýbali a Eliza pri pohľade na nich im v očiach badala akurát tak nakreslené libry (ako mával znak dolárov v očiach strýko Držgroš). O takého muža Eliza nestála. Túžila po láske. Túžila po rodine, po deťoch... no nie za každú cenu (veľmi rozumné dievča) a túžila po Kitovi. Tajne ho milovala už roky, snáď odvtedy, kedy s ňou na plese tancoval. Pre Christophera dávno zabudnutá vec, pre Elizu nezabudnuteľný a najkrajší zážitok v živote. 

Elizina priateľka Violet, šťastne vydatá dáma (jej príbeh lásky poznáme z knihy Podvedený vojvoda), chce, aby jej najlepšia kamarátka bola v živote šťastná. Preto sa jej snaží pomôcť. Vie, že Eliza je nesmierne hanblivá a iba ťažko dokáže zo seba vysúkať nejaké slovo, keď sa jej prihovorí džentlmen. Aby svoj ostych prekonala, požiada o pomoc Kita, svojho švagra. Kitovi sa to spočiatku nejaví ako dobrý nápad, no pomôcť neodmietne. 

V jeho "rukách" sa Eliza mení na príťažlivú mladú dámu, ktorá vie primerane konverzovať, flirtovať a tešiť sa zo spoločnosti potenciálnych ženíchov. Zároveň jej pomáha určiť, ktorý muž je vhodný pre manželstvo a ktorý nie. Vďaka svojmu bujarému životu pozná smotánku ako svoju dlaň. Vie, akí sú muži, vie, čo chcú, vďaka čomu vie Elizu chrániť i jej dobre poradiť. 

Pravdaže, už počas čítania vieme, aké bude pokračovanie, aký bude koniec. A všetci netrpezlivo čakáme, kedy si Kit uvedomí, aká je Eliza milá, dobrá, priateľská, srdečná a milujúca žena... čakáme, kedy si všimne, že Eliza je žena stvorená pre neho 😉

Tracy Anne nám prináša krásny romantický príbeh, z ktorého cítiť lásku od prvej stránky až po poslednú. Oboch hrdinov poznáme z predchádzajúcich kníh série, kde sa nám nejedenkrát mihli. V tejto knihe dostali plný priestor. Mohli sme sledovať ich naplno rozvíjajúce sa charaktery, preniknúť do ich sŕdc i myslí. A bol to opäť úžasný zážitok. 

Autorka vie, čo sa jej čitateľom páči. Vie presne, na akú strunu má zahrať, aby sa jej knihy čítali jedným dychom.

Moje hodnotenie:

Trap Trilogy
1. The Husband Trap (Podvedený vojvoda)
2. The Wife Trap (Zvodný gróf)
3. The Wedding Trap (Očarený lord)

1 komentár:

 1. Hi Blogger,
  Blogs are competing for awards.
  A total of $30,000 cash prize-winning inter-blog competition has started. You have a great blog! So join you now. We will be honored to welcome you to this beautiful web-activity, which will be awarded to many bloggers. You are invited to the blog writers competition for May-June 2017. You have absolutely visited to get detailed information and to apply.

  Web : http://www.bloggercontest.com
  Mail : contact@bloggercontest.com
  Pbx : +441012950166

  OdpovedaťOdstrániť