pondelok 25. júna 2012

Rytíř z Vysočiny

Z anglického originálu: Highland Knight (2001)

Autor: Hannah Howell


Vydavateľstvo: Oldag

Český preklad: Petra Pivovarová

Počet strán: 280

Rok vydania: 2006Keď sa Cameron MacAlpin dozvie meno zlatovlasej krásky, ktorú mu doniesli miesto splátky na dlh, nemôže uveriť svojmu šťastiu. Avery Murrayová je totiž dokonalou zbraňou, ktorú môže použiť proti Paytonovi Murrayovi - Averinu bratrovi, ktorý zneuctil Cameronovu sestru. Plán na pomstu mu však marí chytrá a príťažlivá Avery. Keď sa dopočuje, z čoho obvinili jej brata, nie je ochotná tomu uveriť. Naviac sa Cameron netají svojim úmyslom pomstiť sestrinu česť, zároveň prisahá, že Avery neznásilní, ale počká, až sa mu sama ochotne oddá. Avery to naštve, no krásny rytier ju priťahuje, tak sa rozhodne, že mu dobrovoľne dá všetko - svoje telo i srdce, i keď si uvedomuje, ako moc riskuje. 


Romantické, vtipné dielo. Od prvého momentu to medzi Cameronom a Avery iskrí a je skutočne len otázkou času, kedy tomu iskreniu podľahnú :-) 

Úvod knihy zaujímavý, aj prekvapivo úsmevný, záver zase sladký. Hoci Cameronovi trvá veľmi dlho, kým si uvedomí, že Avery miluje, trochu ma sklamal v tom, ako málo Avery veril. Hm, možno to pripisovať bratskej zaslepenosti (keďže neveril, že jeho podarená sestrička by mohla byť intrigánka).

Všetko sa pravdaže vysvetlí k spokojnosti každého :-)

Kniha sa číta ľahko, je pútavá, no sú v nej aj momenty, kedy sa treba do čítania tlačiť. Ale ako oddychovka k vode je vhodná ;-)

Moje hodnotenie: ★★

Murray Family
1. Highland Destiny 

2. Highland Honor (Ochránce z Vysočiny)
3. Highland Promise
4. Highland Vow
5. Highland Knight (Rytíř z Vysočiny)
6. Highland Bride (Nevěsta z Vysočiny)
7. Highland Angel (Anděl z Vysočiny)
8. Highland Barbarian (Barbar z Vysočiny)
9. Highland Savage (Divoch z Vysočiny)
10. Highland Wolf (Vlk z Vysočiny)
11. Highland Sinner (Hříšník z Vysočiny)
12. Highland Protector
13. Highland Avenger

14. Highland Hero
15. Highland Master

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára