nedeľa 29. apríla 2012

Zlaté dni

Z anglického originálu: Days of Gold (2008)

Autor:
Jude Deveraux

Vydavateľstvo: Ikar

Preklad: Tamara Chovanová


Počet strán: 312

Rok vydania: 2011Angus McTern je vodcom škótskeho klanu a má všetko, po čom túži. Hoci jeho starý otec prehral rodinné pozemky a hrad v kartách, keď bol Angus ešte chlapec, pristupuje k svojim povinnostiam zodpovedne, a tak si ho muži vážia a ženy ho zbožňujú. Aspoň dovtedy, kým sa nezjaví Edilean Talbotová. Krásna a bohatá Edilean zosobňuje všetko, čím Angus opovrhuje, napriek tomu ho očarí – tak ako každého. Ale keď ho poníži pred celým klanom, hlboko sa ho to dotkne. No jedného dňa Edilean potrebuje Angusovu pomoc, lebo chce zmiznúť so zlatom, ktoré zdedila, čo najďalej z dosahu svojho uja. Ten má s jej dedičstvom iné zámery. Najprv Angus pomoc odmietne, lenže ho obvinia z únosu a krádeže, tak mu nezostáva iné, len zanechať všetko, čo pozná a má rád, a utiecť s Edilean do Ameriky. Obaja musia zdolať množstvo prekážok, prenasleduje ich totiž muž, ktorý tvrdí, že zlato patrí jemu.


Veľmi čitateľné dielo z pera Jude Deveraux. Dej dynamický, miestami zábavný a napínavý. Trochu som sa nevedela stotožniť s hlavnou hrdinkou, ktorú autorka na jednej strane opisovala ako rozmaznanú dievčinu a na strane druhej jej pripisovala vlastnosti najšikovnejšieho dievčaťa pod slnkom. 

Trochu priveľa bolo aj nesvárov medzi Edilean a Angusom, stále sa schádzali a rozchádzali, najmä v druhej polovici knihy, a ten druhý (či tretí?) krát to bolo už príliš. Nehovoriac už o bitke Edilean s Tabithou a ich následná spolupráca a priateľstvo. Jude síce má vo zvyku zamotať už zamotané, no myslím, že práve v tomto diele to doslova už premotala

Ale ako som spomínala, veľmi, veľmi čitateľné. Najmä prvá polovica knihy.

Moje hodnotenie: ★★

Edilean
1. Lavender Morning (Levanduľové ráno)
2. Days of Gold (Zlaté dni)
3. Scarlet Nights (Šarlátové noci)
4. Promises
5. The Scent of Jasmine (Vôňa jazmínu)
6. Heartwishes (Kameň želaní)
7. Moonlight in the Morning (Ranný svit mesiaca)
8. Stranger in the Moonlight

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára