piatok 29. novembra 2013

Jediný dotyk

Z anglického originálu: Seduced By His Touch (2009)

Autor:
Tracy Anne Warren

Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ


Preklad: Diana Ghaniová

 
Počet strán: 256


Rok vydania: 2013Lord Jack Byron čelí situácii, ktorá je škandalózna dokonca i preňho: kvôli prehre v kartách sa má oženiť s Grace Danversovou. Nepolepšiteľný búrlivák by urobil všetko, len aby sa z toho vyvliekol, ale bohatý obchodník, ktorému dlhuje peniaze, trvá na svojom. Jack musí odviesť jeho dcéru k oltáru, a navyše ju presvedčiť, že si ju berie z lásky.


Neviem akým čarovným perom píše Warren svoje príbehy, ale jedno je isté - dokáže zaujať natoľko, že sa od jej kníh nedokážete odtrhnúť a prečítate ich jedným dychom. Rovnako to bolo aj s touto.

Keď sa spätne zamyslím, zisťujem, že kniha v podstate neoplýva okázalým dejom, príbeh nie je obohatený o detektívnu zápletku, nemá dokonca ani postavu "zloducha", ktorý by bránil v šťastí hlavným hrdinom... Napriek tomu má príbeh hlavu aj pätu, pútavý dej a dokonca i spomínanú zápletku.

Veľmi sa mi páčia dialógy, v ktorých ústa hrdinov vyslovujú jedno a myslia si druhé. Má to isté čaro - čitateľ vie ako to je naozaj a hrdinovia na to iba musia prísť :-)

Warrenovej štýl je jednoducho nezameniteľný. A nemôžem inak iba ju radiť medzi svoje favoritky.
Moje hodnotenie: ★★★

Byrons of Braebourne
1. Tempted By His Kiss (Jediný bozk)
2. Seduced By His Touch (Jediný dotyk)
3. At the Duke's Pleasure (Krásna pokušiteľka)
4. Wicked Delights of a Bridal Bed (Jediná noc)
5. The Bed and the Bachelor
(V posteli starého mládenca)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára