piatok 6. decembra 2013

Záhadná grófka

Z anglického originálu: A Secret Love (2000)

Autor:
Stephanie Laurens
 
Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ

Preklad: Miriam Ghaniová
 

Počet strán: 344

Rok vydania: 2013Alathea Morvellanová pozná Ruperta Cynstera (ktorého volajú Gabriel) už od detstva, no v období dospievania sa jeden druhému vzdialili. Keď kvôli falošným zmenkám, ktoré ľahkovážne podpísal jej otec, rodine hrozí, že príde o celý majetok, Alathea sa odhodlá na riskantný krok. Vydáva sa za tajomnú grófku a v prestrojení, s tvárou zahalenou čiernym závojom, požiada Gabriela o pomoc. Ostrieľaný zvodca podľahne čaru tajomnej neznámej a prisľúbi, že jej pomôže. Zároveň sa však zachová ako pravý Cynster: trvá na tom, že za každú informáciu, ktorú Alathei poskytne, mu musí zaplatiť – ničím iným než bozkom...Kniha sa číta dobre :-) Hlavná hrdinka vidí jedinú možnosť ako vybŕdnuť z nepríjemnej situácie v tom, že požiada o pomoc Gabriela. Keďže sa však na verejnosti k sebe správajú dosť nevraživo, a ak je možnosť, radšej sa jeden druhému vyhýbajú, Alathea sa rozhodne prestrojiť. Vysoké topánky, dráždivý parfém, nižšie položený hlas a zahalená tvár - takto predstúpi pred Gabriela a poprosí ho o pomoc. Gabrielovi, ako správnemu zvodcovi, zablikajú kontrolky. Príležitosť užiť si s neznámou je pre jeho dobrodružnú povahu ako balzam na telo...

Musím povedať, že čitateľa - okrem deja (ktorý kniha našťastie má) - čaká veľa erotiky. A keďže Laurens je doslova majsterkou vo vykresľovaní takýchto scén, je sa na čo tešiť ;-)

Príbeh je pútavý, dynamický, vášnivý. Za jedinú chybičku krásy považujem ten nešťastný závoj. Silne pochybujem, že by sa Alathei nezošmykol z tváre pri tých všetkých možných "krkolomných" kúskoch, ktoré stvárali s Gabrielom. Za to žiaľ dávam hviezdu dole.

Moje hodnotenie: ★★

Cynster
1. Devil's Bride (Diablova nevesta)
2. A Rake's Vow (Zvodcov sľub)
3. Scandal's Bride (Škótska nevesta)
4. A Rogue's Proposal (Skrotenie zvodcu)
5. A Secret Love (Záhadná grófka)
6. All About Love (Všechno o lásce)
7. All About Passion (Všechno o vášni)
8. The Promise in a Kiss
9. On a Wild Night (Muž ve stínu)
10. On a Wicked Dawn (Hříšný úsvit)
11. The Perfect Lover (Dokonalá milenka)
12. The Ideal Bride (Ideální nevěsta)
13. The Truth about Love (Pravda o lásce)
14. What Price Love? 
15. The Taste of Innocence
16. Where the Heart Leads
17. Temptation and Surrender

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára