piatok 5. januára 2018

Stratená nevesta

Z anglického originálu: When the Rogue Returns (2013)

Autor:
Sabrina Jeffries

 
Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ


Preklad: Miriam Ghaniová
 

Počet strán: 272

Rok vydania: 2017Detektív Victor Cale prichádza do Edinburghu riešiť svoj prvý prípad: má odhaliť minulosť tajomnej vdovy Sofie, nastávajúcej manželky bohatého baróna. Zo Sofie sa však vykľuje Victorova stratená nevesta Isabella, ktorá zmizla pred desiatimi rokmi a spolu s ňou aj vzácne kráľovské klenoty. Isa už dávno nie je tým nesmelým dievčaťom ako kedysi a rázne trvá na tom, že to Victor opustil ju a že nie ona, ale on má prsty v krádeži kráľovských diamantov. Medzi hrdinami sa pri hľadaní pravdy o udalostiach spred desiatich rokov znovu rozhorí spaľujúca vášeň. A hoci ich delia roky plné tajomstiev, Victor a Isa sa musia naučiť dôverovať jeden druhému, ak chcú konečne dostať pred súd skutočných zlodejov.Ich láska sa začala ako rozprávka. On ľúbil ju, ona ľúbila jeho. Boli mladí, krásni, život mali pred sebou a obaja verili, že ho strávia spolu. Rozdelila ich však krádež. Krádež, s ktorou ani jeden nechcel mať nič spoločné, no Isina sestra a švagor boli celkom iného názoru. Rozhodli sa postupovať podľa vlastných záujmov a tak sa stalo, že Victora a Isabellu rozdelili. Na desať dlhých rokov. 

Isabella odišla spolu so sestrou do Paríža hneď po krádeži diamantov. Sestra ju ubezpečovala, že Victor príde za ňou. Prešlo niekoľko dní a Victor nechodil. Prešli týždne a Victora nikde. Nahovorili jej, že ušiel s diamantami a sám si ich niekde vo svete užíva. Isa bola nešťastná, sklamaná zo svojej sestry a švagra, sklamaná, že ju Victor opustil. Navyše tehotnú... 

Victor sa márne pokúšal nájsť svoju manželku. Nevedel kam zmizla. Vedel len, že je to zákerná žena, ktorá ho neváhala využiť pri krádeži a ušla aj s diamantami ktoviekde preč. Prešlo desať rokov, kedy mu neustále neschádzala z mysle. Miloval ju. Celým svojim srdcom. Myslel si, že je to vzájomné. Myslel si, že Isa nie je schopná krádeže, podvodu, a vôbec urobiť niečo zlé. Mýlil sa. Ach, ako salen mýlil. Teraz sa rozhodol pracovať u Vojvodových mužov. Chce čeliť nebezpečenstvu, chce byť užitočný. Jeho prvý prípad na seba nenechá dlho čakať. Vyšlú ho do Holandska, aby preskúmal život jednej vdovy... Je tou vdovou žena, ktorú celé roky hľadal? 

Stret hrdinov som si vychutnala. On sa hneval na ňu, ona sa hnevala na neho. Pritom sa obaja mali hnevať na úplne iných vinníkov. Ona nechápala jeho srd, on zas ten jej. Bola iba otázka času, kedy sa obaja dostanú do konfrontácie a povedia si, čo majú na srdci. Sabrina Jeffries je výborná rozprávačka. Jej dialógy majú šťavu, jej postavy silné charaktery a jej príbehy majú zaručene dobrú zápletku. 

Príbeh Victora a Isabelly je romantický, je iskrivý, oplýva humorom. Osud, ktorý ich na niekoľko rokov od seba oddelil, ich znova dal do kopy. Lebo keď dvaja ľudia majú byť spolu, tak spolu budú. Dej sa čokoľvek. 

V porovnaní s prvým príbehom série, sa mi zdal o niečo slabší, no vynechajúc tento detail, je to stále krásny príbeh, ktorý určite stojí za prečítanie. Aj opakované.

Moje hodnotenie: ★★★

Duke's Men
1. What the Duke Desires (Vojvodova túžba) 

2. When the Rogue Returns (Stratená nevesta)
3. How the Scoundrel Seduces
4. If the Viscount Falls
 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára