utorok 2. mája 2017

Vojvodova túžba

Z anglického originálu: What the Duke Desires (2013)

Autor:
Sabrina Jeffries

 
Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ


Preklad: Miriam Ghaniová
 

Počet strán: 288

Rok vydania: 2017Maximilian Cale, vojvoda z Lyonsu, celý život smúti za svojím starším bratom Petrom, ktorého uniesli ešte ako dieťa a neskôr údajne zahynul pri požiari. Keď sa zo záhadného listu dozvie, že Peter by mohol byť nažive, ihneď sa rozhodne vyhľadať pisateľa tohto listu Tristana Bonnauda. Pátranie ho zavedie k Tristanovej sestre Lisette. Krásna a bystrá Lisette si o brata, vyšetrovateľa francúzskej polície, robí veľké starosti, keďže o ňom už celé mesiace nepočula. Je ochotná Maxovi pomôcť v pátraní, no má jednu podmienku: trvá na tom, že do Paríža ho bude sprevádzať v prestrojení za jeho manželku...


Sabrinu Jeffries milujem. Možno sa budem opakovať, ale je mi to jedno. Táto autorka je jednoducho špička vo svojej triede. Vie ako zaujať čitateľa, vie ako zamotať príbeh, vie ako ho napísať, jednoducho vie, čo urobiť, aj ako to urobiť. Jej príbehy sú pútavé po všetkých stránkach. Sú romantické, miestami vtipné, majú silných a sympatických hrdinov. A čo je najdôležitejšie - čítajú sa jedným dychom.

V novej sérii Duke´s Men, alebo Vojvodovi muži, ktorú mala v pláne napísať už pri písaní knihy Zimná romanca, čitateľov vtiahne do prostredia agentov, detektívov, vyšetrovania i pátrania... a všetkému, čo k tomu patrí.
Hlavná hrdinka Lisette je napoly Angličanka, napoly Francúzska. Jej matka bola úspešná herečka a zároveň milenka anglického šľachtica, ktorý si ju nikdy nevzal za ženu. Súrodenci Lisette a Tristan na to doplatili. Hoci svojho otca milovali a v dodatku závetu na nich myslel, po jeho smrti zistili, že na dedičstvo nemajú nárok. Postaral sa o to ich nevlastný brat George. Prečo k nim cítil toľkú nenávisť a zášť vedel len on sám. Jeho brat Dominic, naopak, mal svojich nevlastných súrodencov rád. Po tom, čo sa stalo v deň náhlej otcovej smrti, museli súrodenci spolu s ich matkou opustiť Anglicko. 

Lisette sa do Anglicka vrátila neskôr, ako dospelá mladá žena. Bola odhodlaná pomáhať Dominicovi v jeho detektívnej kancelárii Manton´s Investigations. Chcela sa stať agentkou. No bola to skôr len jej túžba, jej sen, ktorý sa nikdy neuskutočnil. Našťastie. Pretože ako sa neskôr ukázalo, Lisette nemala talent ani vlohy na to byť agentkou. Som rada, že Sabrina neurobila z hrdinky niečo, čo nie je. Napriek tomuto zlyhaniu bola Lisette vydarenou hrdinkou. A dostala k sebe adekvátneho hrdinu. Max bol úžasný. Skrýval v sebe isté tajomstvá, mal svoje plány do budúcnosti (ktoré neskôr kvôli Lisette prehodnotil) a bol plný odhodlania nájsť svojho strateného staršieho brata. 

Na ceste do Francúzska sa udialo mnoho vecí, ktoré hrdinov posilnili a zároveň posunuli bližšie k sebe. Príbeh priniesol množstvo dobrodružstva, ktoré nútilo čitateľa nepustiť knihu z rúk. A tak to má byť. 

Napínavé, oddychové, romantické... Nová séria má sľubný začiatok. Už sa neviem dočkať príbehov ďalších "Vojvodových mužov" 😉


Moje hodnotenie: ★★★

Duke's Men
1. What the Duke Desires (Vojvodova túžba) 

2. When the Rogue Returns (Stratená nevesta)
3. How the Scoundrel Seduces
4. If the Viscount Falls

1 komentár:

  1. Koki,ak čítaš v češtine, Baronet už vydal celú sériu.

    OdpovedaťOdstrániť