pondelok 26. marca 2018

V manželskej posteli

Z anglického originálu: Happily Bedded Bliss (2015)

Autor:
Tracy Anne Warren

 
Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ


Preklad: Diana Ghaniová
 

Počet strán: 288

Rok vydania: 2018Keď Esme Byronová natrafí pri jazierku na neznámeho spiaceho krásavca, ktorý je navyše celkom nahý, neodolá pokušeniu a nakreslí ho. Jej škandalózna kresba sa ešte v ten istý deň objaví pred zrakmi všetkých hostí na večierku a z neznámeho sa vykľuje Gabriel Northcote, jeden z najväčších zhýralcov v Londýne. Esme s hrôzou zisťuje, že jej povesť je v troskách. Jej šiesti nahnevaní bratia trvajú na tom, že Gabriel sa s ňou musí oženiť, hoci v skutočnosti ju nikdy nevidel…


Príbeh Esme a Gabriela je plný romantiky a humoru. Esme je príjemná mladá dievčina. Má záľubu v kreslení. Maľuje nielen stromy, kvety, vtáky, či svojich domácich miláčikov (ktorých má teda neúrekom!), ale i nahých mužov. Vlasne len jedného nahého muža 😃 Muža, ktorého náhodou zahliadne pri svojom hľadaní vhodného objektu pre jej kreslenie. Ako by mohla odolať krásnemu mužnému telu aké má tajný neznámy, ktorý sa rozhodol vykúpať sa v horúcom dni v miestnom jazere? Také krásne "umelecké dielo" ešte nemaľovala. A keď si mladík po kúpeli ľahne do trávi a zaspí, Esme sa ruka sama pohybuje po papieri. 

Až večer, keď sa doma stretne rodina a priatelia pri spoločnej večeri, požiadajú Esme, aby im kresby z dnešného dňa ukázala. Esme veľmi nechce, veď čo ak...? A veru, dievčina by nikdy neverila, že niečo také sa môže stať. Že sa veci pohnú rýchlo a ona sa bude musieť vydávať. Za muža, ktorého nepozná. Za muža, ktorého videla nahého. Za muža, ktorého - žiaľbohu (alebo vďakabohu?) namaľovala.

Gabriel je "kvietok". V spoločnosti známy svojimi avantúrami, zhýralec až do špiku kosti. Naraz sa má ženiť. A netuší za koho...

Pravdaže, Gabriel, napriek svojej povesti je čerstný muž a džentlmen ako sa patrí. Vyhovie Byronovie rozhnevaným súrodencom, že si ich sestru vezme. Napokon, raz by sa i tak musel oženiť. 

Esme je veľmi trpezlivá dievčina. Prekvapila ma neraz svojim správaním. Bola rozvážna, konala s rozumom (i citom) a nevyvodzovala si falošné domnienky o svojom manželo na základe toho, že jej niekto niečo zlé o ňom povedal (ako to zvykne byť pri tomto type literatúry). A to bolo príjemným osviežením. Vďaka tomu bola vyzrelá, nepôsobila naivne, a hoci nemožno povedať, že by bola rebelka, nepôsobila ani ako nevinná krehká kvetinka. 

Zato Gabriel sa často správal ako osol. Nuž, nebol vyzretý ako Esme, aj keď bol od nej starší. Nakoniec ho ale Esme svojou láskou a dobrotou priviedla k rozumu. Alebo že by nie? 🙅   

Krásny príbeh. Je vidieť, že Tracy Anne toho už popísala veľa. Vie, čo čitateľky pritiahne, zaujme a pohltí. A to je super. Pretože potom ostane jej meno hlboko v našich mysliach a automaticky siahneme po každej ďalšej jej knihe.


Moje hodnotenie: ★★★★★
 
Rakes of Cavendish Square
1. The Bedding Proposal (Neslušný návrh)
2. Happily Bedded Bliss (V manželskej posteli)
3. Bedchamber Games 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára